انجمن
سایت
تیم ترجمه
  اطلاعیه مدیر:

sara.R عزیز کاربر برتر شد
 درجه: گروه ترجمه
 تعداد رای: 20
تاپیک برتر این ماه
 عنوان: ترجمه
 توضیح: فصل دوم سریال From Dusk Till Dawn
بخش تبلیغات بنری ثابت
تبلیغات
تبلیغات
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45
Like Tree103Likes

موضوع: دانستنی های سینمایی

1. Top | #1
    malika آنلاین نیست.
    کاربر عادی
    781
    1,946

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    808
    سپاس ها
    1,946
    سپاس شده 3,012 در 777 پست

دانستنی های سینمایی

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    ویرایش توسط *Fateme* : 10-10-2014 در ساعت 15:03
    Arteta, *Fateme*, Arsaces and 3 others like this.
    8 کاربر از پست مفید malika سپاس کرده اند . *Fateme* (09-30-2014),Arsaces (10-01-2014),Arteta (09-30-2014),ghasemkalak (10-08-2014),karim_khan (10-13-2014),polat (10-10-2014),Reza007 (09-30-2014),s.vs.b (10-01-2014)

یاد گرفتم،...
    1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنیای احمقانه خویش خوشبخت زندگی کند...

2. با وقیح جدل نکنم، چون چیزی برای از دست دادن ندارد و روحم را تباه خواهد کرد...

3. با کودک بحث نکنم، چون مرا با دانش خویش می سنجد و هم سطح خویش میپندارد...

2. Top | #2
    malika آنلاین نیست.
    کاربر عادی
    781
    1,946

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    808
    سپاس ها
    1,946
    می دانستید مرلین مونرو شعر هم میگوید

آه زمان
    مهربان باش
    به این موجود خسته کمک کن
    که آنچه یادآوریش ناراحت کننده است فراموش کند
    تنهاییم را از من بگیر
    افکارم را رها من
    هنگامی که جسم مرا می خوری

O, Time
    Be Kind
    Help this weary being
    To forget what is sad to remember
    Loose my loneliness
    Ease my mind
    While you eat my flesh

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

Arteta, *Fateme*, Arsaces and 1 others like this.
    5 کاربر از پست مفید malika سپاس کرده اند . *Fateme* (09-30-2014),Arsaces (10-01-2014),Arteta (09-30-2014),Reza007 (10-02-2014),s.vs.b (10-01-2014)

یاد گرفتم،...

2. با وقیح جدل نکنم، چون چیزی برای از دست دادن ندارد و روحم را تباه خواهد کرد...

3. Top | #3
    malika آنلاین نیست.
    کاربر عادی
    781
    1,946

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    808
    سپاس ها
    1,946
    مارلون براندو پیش از اینکه مشهور شود در یک فروشگاه چند طبقه اپراتور آسانسور بود. چهار روز بعد این کار را به این خاطر که خجالت میکشید اعلام کند ،"طبقه زیر ، لباس زنانه " ترک کرد.

- از دبیرستان به خاطر موتورسواری در حیاط مدرسه اخراج شد.

5 کاربر از پست مفید malika سپاس کرده اند . *Fateme* (09-30-2014),Arsaces (10-01-2014),Arteta (09-30-2014),Reza007 (10-02-2014),s.vs.b (10-01-2014)

یاد گرفتم،...

4. Top | #4
    malika آنلاین نیست.
    کاربر عادی
    781
    1,946

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    808
    سپاس ها
    1,946

جوانی که میلیونها نفر شیفته آبی چشمانش بودند، خود هیچگاه رنگ نگاهش را درک نکرد... نیومن بطور مادرزاد کوررنگ بود و جهان اطرافش را سیاه و سپید می دید.
    ---------------------------

پل لئونارد نیومن (به انگلیسی: Paul Leonard Newman)‏ (۲۶ ژوئیه ۱۹۲۵ - ۲۶ سپتامبر ۲۰۰۸) بازیگر برنده جایزه اسکار و کارگردان آمریکایی و انساندوست و دوستدار مسابقات اتومبیلرانی بود.

او در اوهایو (در آمریکا) به دنیا آمد. پدرش یهودی آلمانی و مادرش مسیحی کاتولیک مجارستانی بود.
    پل نیومن جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای ایفای نقش در فیلم رنگ پول در سال ۱۹۸۷ بدست آورد.

پل نیوlن در ۲۶ سپتامبر ۲۰۰۸ بعد از مدتی مبارزه با بیماری سرطان ریه در ۸۳ سالگی درگذشت

یاد گرفتم،...

5. Top | #5
    malika آنلاین نیست.
    کاربر عادی
    781
    1,946

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    808
    سپاس ها
    1,946

هر آنچه باید در مورد اولین خون بدانید.

شاید ندانید : یکی از بدلکاران فیلم با نام بنی دابینز در صحنه ی واژگون شدن ماشین پلیس لگنش شکست.

شاید ندانید : نام رمبو بر گرفته از بنر تبلیغاتی نوعی سیب میباشد.

شاید ندانید : سرهنگ تراتمن در ابتدا نامش عمو سام بوده کسی که در کتاب اولین خون سرباز جان رمبو را میسازد.

شاید ندانید : کمپانی وارنر بروس برای ویرایش پایانی فیلمنامه با افرادی چون : کلینیت استیوود..استیو مکووئین..آل پاچینو و داستین هافمن مشورت کرد.

شاید ندانید : بودجه ی ابتدایی فیلم ۱۱ م دلار بود که بعد از ماه ها مبلغ ۱۷ م دلار اضافه شد...

شاید ندانید : فیلمبرداری فیلم به خاطر فیلمبردازی فیلم "راکی۳" مدتی به تاخیر افتاد.

شاید ندانید : قرار بود جان تراولتا برای حضور در قسمتی از فیلم قرارداد امضا کند که کلا با ویرایش فیلمنامه منتفی شد.

شاید ندانید : مایک نیکولز علاقه مند به کارگردانی این فیلم بود و قصد داشت داستین هافمن را در نقش جان رمبو جای دهد اما مخالفت هافمن به دلیل خشن بودن فیلم باعث شد این موضوع به کلی فراموش شود.

شاید ندانید : سیلوستر استالون برای حضور در این فیلم مبلغ ۵/۳ م دلار طلب کرد اما نظر ماریو کسار و واجنا تهیه کنندگان فیلم ۲ م دلار به علاوه نیمی از فروش تلویزیونی بود.

شاید ندانید : اسلای از تدوین اولیه ی فیلم متنفر بود تا جایی که حاضر شد کل حقوق فیلم را بخرد و این فیلم را پخش نکند اما تدوین های پیاپی باعث شد تا نظر وی مساعد شود.

شاید ندانید : در صحنه ی کلانتری وقتی که رمبو به یاد گذشته می افتد و صحنه هایی فلش بک میشود یک صحنه حذف شده است که مربوط مبشود به یک بار در ویتنام که رمبو و دوستانش در آن نشسته اند و با زنان محلی سرگرم هستند تا اینکه با انفجار بمب تمامی دوستان رمبو میمیرند.

شاید ندانید : بازیگران بسیاری برای بازی در نقش رمبو انتخاب شده بودند بطور مثال آل پاچینو پیشنهاد بازی در نقش رمبو را نپذیرفت و آن را بی احترامی این کاراکتر به غرور شخصیش خواند.
    شاید ندانید : اولین خون اولین فیلم اسلای بعد از سری راکی بود که با اقبال عمومی مواجه شد و فروش فوق الاده ای داشت...

شاید ندانید : مایکل داگلاس و نیک نولت هم بازی در نقش رمبو را رد کردند.

شاید ندانید : تنها فیلم سری رمبو که در آن خمپاره استفاده نمیشود.

شاید ندانید : جف بریدج هم برای بازی در قسمتی از فیلم انتخاب شده بود که قبول نکرد.

شاید ندانید : رابرت دنیرو دیگر بازیگری بود که بازی در نقش رمبو را نپذیرفت.

شاید ندانید : داستان فیلم در شهر خیالی هوپ در حومه ی واشینگتون میگذرد جالب اینکه لوکیشن فیلم در شهری با نام هوپ در کانادا بود.

شاید ندانید : اسلای در جریان فیلمبرداری فیلم صدمات جدی بسیاری را تحمل کرد...به طور مثال زمانی که قرار شد کاراکتر رمبو از روی صخره ها پریده و در شاخه های درخت بیفتد اسلای تصمیم گرفت خود به جای بدلکاران این کار را انجام دهد اما زمانی که او به شاخه ی مستحکم درخت ها برخورد میکند یکی از دنده هایش میشکند...او بعدها در مصاحبه هایش عنوان کرد نعره ای که در آن صحنه میکشد از درد واقعی بوده است...و همچنین وقتی سربازان معدنی که رمبو در آن پنهان شده را محاصره میکنند و به گلوله میبندند دست اسلای آسیب جدی میبیند به طوری که اسلای جرات نگاه کردن به دستش را نداشته.

شاید ندانید : اسلای در مصاحبه هایش گفت اسامی دوستان زمان جنگ ویتنام که سرهنگ ترادمن برای رمبو میخواند دست اندرکاران فیلم میباشند به طور مثال : مایکل وستمور (گریمور) و تام برونسون (طراح لباس)

شاید ندانید : زمان فیلمبرداری فیلم هوا به شدت سرد بوده است و اسلای هم درتمام طول فیلم لباس بسیار کمی به تن داشته و تمامی عوامل نگران سلامتی اسلای بوده اند که البته وی نا خوش احوال نشد.

شاید ندانید : این فیلم یک پایان دیگر هم داشت که در آن سرهنگ ترادمن رمبو را با شلیک یک گلوله میکشد که البته برای ساخت دنباله برای این فیلم این پایان بندی حذف شد هرچند در قسمت جهارم این فیلم در سال ۲۰۰۸ در فلش بک ها میتوانید این صحنه را مشاهده کنید.

شاید ندانید : با توجه به این که بسیاری اعتقاد بر این داشتند که این فیلم زیادی خشن است اما تعداد جسدهای نشان داده در فیلم ۱ عدد است که آن هم مربوط به پلیسی است که از هلیکوپتر به پایین می افتد...

شاید ندانید : کیک داگلاس در ابتدا برای بازی در نقش سرهنگ ترادمن انتخاب شده بود اما او خواستار کشته شدن رمبو به دست ترادمن در انتهای فیلم بود که به همین خاطر کنار گذاشته شد و ریچارد کرنا این نقش را پذیرفت.

ghasemkalak, Arsaces and Arteta like this.
    4 کاربر از پست مفید malika سپاس کرده اند . Arsaces (10-01-2014),Arteta (10-02-2014),ghasemkalak (10-01-2014),Reza007 (10-01-2014)

یاد گرفتم،...

6. Top | #6
    malika آنلاین نیست.
    کاربر عادی
    781
    1,946

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    808
    سپاس ها
    1,946

کاترین هپبورن
    خیلی تلاش می کرده که دیوید سلزنیک ، نقش اسکارلت در بربادرفته رو به اون بده اما سلزنیک دائم بهانه می آورده اما هپبورن ول کن نبوده تا اینکه سر آخر دیوید بهش می گه : کاترین ، تو بازیگر بزرگی هستی اما توی کَت تماشاگر نمیره که مردی از سه تا جبهه جنگ عبور کنه تا تو رو نجات بده

5 کاربر از پست مفید malika سپاس کرده اند . Arsaces (10-01-2014),Arteta (10-02-2014),ghasemkalak (10-01-2014),Reza007 (10-01-2014),s.vs.b (10-01-2014)

یاد گرفتم،...

7. Top | #7
    malika آنلاین نیست.
    کاربر عادی
    781
    1,946

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    808
    سپاس ها
    1,946

دیوید لینچ:

من عاشق نقاشی بودم پس به مدرسه هنر رفتم. هيچ علاقه ای به فيلم نداشتم. گاهی اوقات سينما می رفتم، اما واقعا فقط می خواستم نقاشی کنم.

روزی در اتاق استوديوی بزرگی در آکادمی هنرهای زيبای پنسيلوانيا نشسته بودم. استوديو به اتاقک های کوچکی تقسيم شده بود. من در اتاقک خودم بودم. داشتم باغی در شب را نقاشی می کردم. کمی سياه بود، با گياهانی سبز که در ميان تاريکی مشخص بودند.من کمی عقب رفتم و یک سیگار روشن کردم و بار دیگر به نقاشی خیره شدم. احساس کردم درون نقاشی بادی شروع به وزیدن کرد و ناگهان گياهان شروع به حرکت کردند و رنگ های سبزشان به حرکت درآمد.مواد مصرف نکرده بودم..!پیش خودم گفتم، اوه، یک نقاشی متحرک..! و از آن وقت بود که فکر کردم که آيا فيلم می تواند گونه ای از نقاشی های متحرک باشد؟

5 کاربر از پست مفید malika سپاس کرده اند . Arsaces (10-01-2014),Arteta (10-02-2014),ghasemkalak (10-01-2014),Reza007 (10-01-2014),s.vs.b (10-01-2014)

یاد گرفتم،...

8. Top | #8
    malika آنلاین نیست.
    کاربر عادی
    781
    1,946

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    808
    سپاس ها
    1,946

کریستوفر ریو
    فقید بازیگر نقش سوپرمن که همگان وی را به عنوان سمبلی از شجاعت، جنگندگی و امید در پایان سال های عمرش میشناختند

وی با بازی در نقش سوپرمن به یکباره خود را در دل مردم جا کرد و توانست با اجرای نقشی قوی طرفداران و دوستداران زیادی در سراسر دنیا از آن خود کند

در سال ۱۹۹۵ بر اثر حادثه ای که در یک مسابقه اسب دوانی برایش رخ داد از گردن به پایین فلج شد. و اکتبر 2004 سوپرمن فلج تاریخ سینما بر اثر سکته قلبی چشم هایش را بر این جهان بست.

وی نقش یکی از محبوبترین شخصیتهای پرده نقره ای را بازی کرد و با همان نقش برای همیشه جاودان شد. وی کتابی نیز با نام هیچ چیز غیر ممکن نیست نوشته است.

*Fateme*, Arteta and ghasemkalak like this.
    4 کاربر از پست مفید malika سپاس کرده اند . *Fateme* (10-01-2014),Arteta (10-02-2014),ghasemkalak (10-02-2014),Reza007 (10-01-2014)

یاد گرفتم،...

9. Top | #9
    malika آنلاین نیست.
    کاربر عادی
    781
    1,946

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    808
    سپاس ها
    1,946

آیا میدانستید که شخصی که در مهمانی بروس وین در فیلم "شوالیه تاریکی" توسط ژوکر تهدید می شود,در حقیقت یک سناتور است.

*Fateme*, Arteta and ghasemkalak like this.
    4 کاربر از پست مفید malika سپاس کرده اند . *Fateme* (10-01-2014),Arteta (10-02-2014),ghasemkalak (10-02-2014),Reza007 (10-02-2014)

یاد گرفتم،...

10. Top | #10
    malika آنلاین نیست.
    کاربر عادی
    781
    1,946

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    شماره عضویت
    808
    سپاس ها
    1,946

فیلم بچه های آسمان یکی از به یاد ماندنی ترین فیلم های ایرانی است که بعد از انقلاب ساخته شده است،این فیلم موفق در سال های بعد از انقلاب به نوعی به همراه چند فیلم دیگر نماینده سینمای ایران بین علاقه مندان سینما در جهان بوده است،از افتخارت این فیلم که به کارگردانی مجید مجیدی ساخته شده است،میتوان به نامزدی اسکار برای بهترین فیلم خارجی زبان اشاره کرد.

فیلمنامه فیلم "بچه های آسمان" در متون درسی کتاب آموزش زبان انگلیسی دوره دبیرستان ژاپن تدریس میشود.

* این فيلم سينمايي در مدارس ايالت نيومكزيكو آمريكا به عنوان يك واحد درسي تدريس مي شود.

3 کاربر از پست مفید malika سپاس کرده اند . Arteta (10-02-2014),ghasemkalak (10-02-2014),Reza007 (10-02-2014)

یاد گرفتم،...

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)